ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ» (СТОВ «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ», має намір отримати дозвіл на внесення змін до діючого дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Проммайданчик розташований за адресою: Житомирська обл., Житомирський р-н
Контактний номер телефону: (067)424-78-97,
Електронна пошта: ivan.spilka@gmail.com
Метою отримання дозволу на внесення змін до діючого дозволу на викиди є надання права експлуатувати об’єкт, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну, в зв’язку з відновленням роботи наявного КЗС.
Згідно вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» діяльність СТОВ «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ» не підлягає оцінці впливу на довкілля.
На проммайданчику 2, СТОВ «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ» (КВЕД: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур) здійснюватимуться операції з приймання, очищення, сушіння зернових культур та зберігання відходів очистки зерна, робота бензопили. Для здійснення технологічного процесу на території проммайданчика відновлюється робота зерноочисного та зерносушильного комплексу (КЗС) та склад зерновідходів. Джерелами утворення забруднюючих речовин є: приймальний бункер, бункери вивантаження зерна та зерновідходів, шахти зерносушарки, камери охолодження зерна, зерновий сепаратор, склад зерновідходів, теплогенератор зерносушарки та бензопила.
Під час роботи технологічного устаткування до атмосферного повітря викидаються: оксид вуглецю – 0,644 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2] – 0,525 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) – 1,179 т/рік; сірки діоксид – 0,00009 т/рік; НМЛОС – 0,138 т/рік; метан – 0,0154 т/рік, азоту (1) оксид [N2O] – 0,00123 т/рік, бензин (нафтовий мало сірчистий, в перерахунку на вуглець) – 0,00833 т/рік, вуглецю діоксид – 315,581 т/рік.
Валовий викид від нових джерел (без врахування СО2) становить 2,5107 т/рік.
За ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря об’єкт відноситься до третьої групи, що не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування, а підприємство не ставиться на державний облік. Обсяги викидів забруднюючих речовин відповідають вимогам санітарного законодавства, заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу та заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не передбачені та не розробляються.
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря розроблені згідно: з інструкцією про загальні вимоги до оформлення документів наказ 108 від 09.03.2006 р.; з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 р., з наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 177 від 10.05.2002 р.
Перевищення санітарно-гігієнічних показників якості атмосферного повітря (ГДК, ОБРВ) при проведенні розрахунків розсіювання у приземному шарі атмосфери на межі житлових забудов не зафіксовано. Існуючі величини викидів від джерел забруднення СТОВ «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ» пропонується прийняти як нормативні.